[Zawgyi]

Derrick Lewis ကုိ အႏုိင္ယူၿပီး ဟဲဗီးဝိတ္ခ်န္ပီယံဘြဲ႕ ကုိ ကာကြယ္ခဲ့တဲ့ Daniel Cormier

အေမရိကန္ႏုိင္ငံ နယူးေယာက္ၿမိဳ႕ ရဲ႕  Madison Square Garden က်င္းပခဲ့တဲ့ UFC 230 ၿပိဳင္ပြဲႀကီးမွာ ဟဲဗီးဝိတ္ခ်န္ပီယံ Daniel Cormier ဟာ စိန္ေခၚသူ Derrick Lewis ကုိ ဒုတိယအခ်ီ ၂မိနစ္ ၁၄စကၠန္႔မွာပဲ ခ်ဳပ္သုိင္းနဲ႔ အႏုိင္ယူခဲ့ပါတယ္။ UFC 230 ၿပိဳင္ပြဲရဲ႕ ရလဒ္ေတြကုိ ေဖာ္ျပလုိက္ပါတယ္။

Main card

Daniel Cormier (Win) Vs Derrick Lewis via Submission

Ronaldo Souza (Win) Vs Chris Weidman via third-round TKO (2:46)

Jared Cannonier (Win) Vs David Branch via second-round TKO (0:29)

Karl Roberson (Win) Vs Jack Marshman via Unanimous Decision

Israel Adesanya (Win) Vs Derek Brunson via first-round TKO (4:51)

Undercard

Jordan Rinaldi (Win) Vs Jason Knight via Unanimous Decision

Sijara Eubanks (Win) Vs Roxanne Modafferi via Unanimous Decision

Sheymon Moraes (Win) Vs Julio Arce via Split Decision

Lyman Good (Win) Vs Ben Saunders via first-round KO (1:32)

Matt Frevola Vs Lando Vannata Majority Draw

Shane Burgos (Win) Vs Kurt Holobaugh via Submission (R1 – 2:11)

Marcos Rogerio de Lima (Win) Vs Adam Wieczorek via Unanimous Decision

ေက်ာ္စုိးေအာင္ (အခရာ)

www.akhayar.com 

[Unicode]

Derrick Lewis ကို အနိုင်ယူပြီး ဟဲဗီးဝိတ်ချန်ပီယံဘွဲ့ ကို ကာကွယ်ခဲ့တဲ့ Daniel Cormier

အမေရိကန်နိုင်ငံ နယူးယောက်မြို့ ရဲ့  Madison Square Garden ကျင်းပခဲ့တဲ့ UFC 230 ပြိုင်ပွဲကြီးမှာ ဟဲဗီးဝိတ်ချန်ပီယံ Daniel Cormier ဟာ စိန်ခေါ်သူ Derrick Lewis ကို ဒုတိယအချီ ၂မိနစ် ၁၄စက္ကန့်မှာပဲ ချုပ်သိုင်းနဲ့ အနိုင်ယူခဲ့ပါတယ်။ UFC 230 ပြိုင်ပွဲရဲ့ ရလဒ်တွေကို ဖော်ပြလိုက်ပါတယ်။

Main card

Daniel Cormier (Win) Vs Derrick Lewis via Submission

Ronaldo Souza (Win) Vs Chris Weidman via third-round TKO (2:46)

Jared Cannonier (Win) Vs David Branch via second-round TKO (0:29)

Karl Roberson (Win) Vs Jack Marshman via Unanimous Decision

Israel Adesanya (Win) Vs Derek Brunson via first-round TKO (4:51)

Undercard

Jordan Rinaldi (Win) Vs Jason Knight via Unanimous Decision

Sijara Eubanks (Win) Vs Roxanne Modafferi via Unanimous Decision

Sheymon Moraes (Win) Vs Julio Arce via Split Decision

Lyman Good (Win) Vs Ben Saunders via first-round KO (1:32)

Matt Frevola Vs Lando Vannata Majority Draw

Shane Burgos (Win) Vs Kurt Holobaugh via Submission (R1 – 2:11)

Marcos Rogerio de Lima (Win) Vs Adam Wieczorek via Unanimous Decision

ကျော်စိုးအောင် (အခရာ)

www.akhayar.com